وبلاگ دکورادو
آموزش دکوراسیون داخلی و معماری

پیشرفت تکنولوژی و دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن

کلمه “مدرن” یک عبارات نادرست در دکوراسیون مدرن است. اغلب با سبک معاصر اشتباه گرفته می­شود، دکوراسیون مدرن امروزه بر اساس یک جنبش طراحی است که در حدود قرن بیستم متولدشده است. مبلمان و دکور مدرن با مواد طبیعی، رنگ خنثی یا خاک مانند و حذف جزئیات غیرضروری است.

درحالی­که شما ممکن است طیف وسیعی از رنگ­ها را در ظاهر معاصر مشاهده کنید، دکوراسیون­های مدرن تک‌رنگ هستند. طراحی مدرن یک سبک صاف و شفاف است که سادگی را برجسته می­کند. طراحان از رنگ سفید، خاکستری و سیاه به‌عنوان رنگ اصلی استفاده می­کنند. طرح‌ها تمیز و غیر هم‌جوار هستند. خطوط راست و خشن ترجیح داده می­شوند.

المان­ها و مواد افزودنی طبیعی از قبیل قاب چوبی، دکور فلزی و مبلمان استفاده می­شود. این سبک نوعی دکوراسیون خاص هست در واقع هر وقت ما به این سبک فکر می­کنیم دوست داریم همه چیز خاص و منحصربه‌فرد باشد. برای این کار می­توان به طور مثال از رنگ­آمیزی و نصب نور­های مخفی استفاده کرد. به دلیل توسعه کشور و همچنین پیشرفت زندگی اکثر مردم تمایل دارند با مد پیش بروند و دکوراسیون خود را براساس مد روز طراحی کنند؛ بنابراین در شهرهای بزرگ مردم به سمت مدرنیته و در شهرهای کوچک به سمت نیمه مدرن پیش می­روند.

در بین آمریکایی­ها دکوراسیون مدرن به دلیل داشتن امکانات گسترده آن­ها جزء پیشتازان این سبک شناخته می­شوند. در واقع این طراحی در آمریکا انواعی دارد که عبارتند از: ساختمان­­های مدرن از لحاظ ابزار و لوازم منزل، ساختمان­های مدرن شخصی و ساختمان­های مدرن آپارتمانی.

دکوراسیون مدرن

در ایران نیز طراحی دکوراسیون مدرن براساس تقلید از کشور­های دیگر بوده است. بیشتر در پایتخت از این سبک استفاده می­شود.هرگاه به یک دکور مدرن نگاه می­کنیم نباید تابنده مستقیم به چشم بخورد بلکه باید از نور­های غیرمستقیم استفاده کنیم.می­توان برای مدرنیته کردن منزل خود از دیوار پوش‌های مدرن استفاده کرد. در این خصوص می­توان از طرح چوب یا شیشه، طرح فلز یا دیوار پیش­ساخته استفاده کرد.

رنگ­ها در این نوع دکوراسیون خنثی و روشن می­باشند. یک عامل دیگر در جلوه دادن یک منزل به شیوه مدرن استفاده از پنجره­های بزرگ از جنس شیشه است. برای کارآمدی بهتر می­توان با انتخاب یک نوع پرده مدرن هنر خود را تکمیل کنیم.در دکوراسیون مدرن باید از کف­پوش­های صنعتی و جدید استفاده کنیم. سنگ­های مرمر سفید و سیاه یکی دیگه از این آیتم­ها می­باشد. استفاده از فرش­های خاص با پرز­های بلند و تک­رنگ ویژگی بارز این نوع فرش می­باشد که بهتر است در این نوع دکوراسیون استفاده شود. به دلیل عدم شلوغی در این سبک باید از مبلمان کم استفاده کرد.

در طراحی آشپزخانه در دکوراسیون مدرن باید شامل وسایل جدید، رنگ­های درخشان، لبه­های برش­دار، کابینت­ با درهای ورقه­ای باشد.در طراحی اتاق‌خواب در دکوراسیون مدرن باید شامل تخت کوتاه، دو عدد پاتختی، دو چراغ، استفاده از مجسمه برای تزئین، استفاده از لوستر و کاغذدیواری، قالیچه، میز آرایش و یک صندلی مدرن باشد.

در طراحی پذیرایی در دکوراسیون مدرن باید شامل مبل و کاناپه با میز جلوی آن، میز ناهارخوری، دیوار­های رنگی، وسایل دکوری، تلویزیون و استفاده از شمع با رنگ­های روشن ­باشد.

چیدمان دکوراسیون مدرن

یک خانه­ی مدرن یک خانه منحصربه‌فرد است ، خاص بودن از ویژگی­های این سبک است

برای کاهش خشونت بصری دکوراسیون با سبک مدرن می­توان از سایه­ها و بافت­های ملایم‌تر استفاده کرد. استفاده از مبلمان ساخته‌شده از مواد گوناگون، طرح­های حیوانات، آشپزخانه­ی براق و زیبا، استفاده از گیاهان گلدانی، روشنایی انتزاعی، حذف اشیایی که مانع ورود نور طبیعی به اتاق می­شود، استفاده از وسایل فانتزی، توجه به جزئیات، استفاده از رنگ­های گرم، لوستر­های بزرگ، استفاده از تضاد در انتخاب اشیاء، مبلمان انعطاف­پذیر، کاشی­های طرح­دار، مبلمان با خطوط صاف و الگو­های هندسی و رعایت نکات دیگر می­تواند یک سبک مدرن خلق کند.

 تاریخچه دکوراسیون مدرن

با ریشه­هایی در معماری و طراحی آلمانی و اسکاندیناوی، دکوراسیون مدرن ساده و بی‌نظیر است. در حقیقت اغلب این سبک به سال­های ۱۹۲۰ تا ۱۹۵۰ اشاره می­کند. جنبش دکوراسیون مدرن در نیمه اول قرن بیستم محبوبیت بیشتری پیدا کرد و بعدازآن مشتقات این سبک به‌عنوان نیمه‌ مدرن و پست‌مدرن شناخته می­شوند. یکی از باورهای کلیدی جنبش طراحی مدرن، این ایده است که “شکل عملکرد زیر را دنبال می­کند.” به‌بیان‌دیگر، طراحی تمام مبلمان و اشیاء تزئینی باید هدف موردنظر خود را منعکس کنند و اگر مبلمان، دکوراسیون و جزئیات دکوراسیون دارای یک هدف عملی باشد پس می­توان آن را حذف کرد.

دکوراسیون مدرن در مقابل سبک معاصر

ویژگی­های معمول دکوراسیون مدرن

این فلسفه پشت دکوراسیون مدرن، آن را یک انتخاب دکوراسیون برای کسانی که فضاهای ساده و بدون سروصدا را با خطوط تمیز و بدون نقص آراستگی­های نامناسب انتخاب می­کنند، مناسب هست. این به‌خوبی در طرح­های با کف اتاق باز که همراه با توسعه این سبک بود، مشاهده می­شود.

دکوراسیون مدرن در مقابل سبک معاصر

سبک معاصر از دوران خاصی متولد نشده است. این زمان تغییر می­کند و می­تواند عناصر مدرن را در خود جای دهد. به‌عنوان‌مثال، در چند دهه گذشته، یک سبک جدید به نام معاصر نامیده خواهد شد؛ زیرا این چیزی است که در سبک است. مبلمان معاصر دارای فرم­های متمایز­تر و اغلب می­توانند شامل مبلمان منحنی باشند.

از دهه ۱۹۹۰، دکور معاصر به دنبال روند مینیمال بود و می­توانست رنگ­های متضاد کاملاً سیاه‌وسفید را در خود جای دهد، درحالی­که دکوراسیون­های مدرن بر پایه چیزهای خنثی قرار می­گرفتند تا اینکه به‌شدت سرد بشود. تکه­های معاصر یک دکوراسیون ممکن است ساده باشند، درحالی­که قطعات دکوراسیون مدرن باید یک تابع داشته باشند. نبرد برای تعریف سبک مدرن احتمالاً همچنان ادامه خواهد یافت، زیرا به‌طور گسترده موردبحث قرار می­گیرد؛ اما در ریشه آن، سبک مدرن دوران خاصی را نشان می­دهد.

به همین دلیل، بسیاری از افراد به خاطر ماهیت ساده و کاربردی، قطعاتی از دکوراسیون مدرن را در خانه و اداره خود قرار می­دهند. همان‌طور که بسیاری از مردم در تلاش برای سادگی در زندگی هستند و تأکید بر declesttering می­کنند. شاید آن­ها به سبک دکوراسیون مدرن کشیده شوند، زیرابه نظر می­رسد همه‌چیز را ساده می­کند. این روند همراه با روند طراحی فضا­های بازاست.

منبع : tookamart , باشگاه خبرنگاران جوان

۵۵%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

کلیه بررسی ها و امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات مشابه در اینترنت میباشد که به این موضوع پرداخته اند.

  • اطلاعات و محتوای متنی
  • تصاویر و ویدئو مقاله

شما نیز اگر دوست دارید به این مقاله امتیاز دهید میتوانید میزان رضایت خود را با تعداد ستاره مشخص کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.